Búcsúztató

Fausztné Guttján Ildikó nyugdíjba vonulása alkalmából

Kedves Ildikó!

Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.

-Vass Albert-

Szeretettel köszöntünk ezen a szép estén.

Az élet minden szakaszának megvan a maga szépsége. Te is elérkeztél egy új korszakod küszöbéhez. Igaz már kóstolgatod egy ideje, de úgy érezzük a mai nappal véglegesen beléptél óvodánk nyugdíjasainak népes táborába. Megérdemled, hogy jó egészségben gyermekeid, unokáid körében még sokáig élvezd a sors adta éveket.

Az óvodában a veled együtt eltöltött idő nem múlt el nyomtalanul életünkben, hiszen mindig aktív tagja voltál közösségünknek. Felkaroltad a hátrányos helyzetű gyerekeket, gyermek és ifjúságvédelmi felelősként, gyűjtögettél számunkra, segítetted a családokat.

Kórusvezetőnk voltál, mindig új ötletekkel, zenei tudásoddal irányítgattál bennünket. Időnként nagy örömünkre még szintetizátoroztál is zenei aláfestésként dalcsokrainkhoz.

A karácsonyi „kismisék” aktív szervezője, a nyugdíjasoknak küldendő képeslapok örökös kivitelezője voltál.

„Könyvkereskedői” tevékenységed során sok gyermek és család bekerült az olvasóbarátok népes táborába.

Személyedben állandó anyagbeszerzőnket is elveszítettük. Te mindig tudtad, mit hol lehet beszerezni, sőt el is intézted helyettünk a bevásárlásokat.

Szerencsénk, hogy elköltöztünk a kisoviból, mert a szőlőlugasunk már rég ránk dőlt volna, mert csak te tudtad azt szakszerűen megmetszeni.

Az egyik legvidámabb, legemlékezetesebb alakításod talán mégiscsak az volt, mikor a Polgár trezorba berobbantál, mint a Villányi hegy ördöge.

Csak néhány kis szösszenetet ragadtam ki abból a sok-sok mindenből, amiben mi mindannyian részt vettünk veled. Van közös emlékünk bőségesen.

Bízunk benne, hogy te is legalább olyan szeretettel gondolsz vissza ránk és a gyerekekre, mint ahogy azt mi tesszük veled kapcsolatosan. Az ovi közel van, hozzád, bármikor szívesen látunk, ugorj át hozzánk időnként egy kedves szóra és meséld el mi történt az unokákkal életed legutóbbi kis csodáival.

Kívánjuk, hogy ha az utcán találkoznak veled régi neveltjeid, mosolyogva köszöntsenek, szóljanak hozzád néhány kedves szót, s gondoljanak rád szeretettel, hálával, mert ennél szebb ajándékot egy vérbeli elhivatott óvó néninek nem tudok elképzelni.

Valahányszor valaki jót cselekszik ezen a világon: egy (…) pillangó száll föl a levegőbe, s viszi a hírt a Jóistennek.

-Vass Albert-

[print_gllr id=1638 display=short]

One thought on “Búcsúztató

1. Fausztné Ildikó 2014-11-30 at 23:51